| Jindřich Lauschmann

Padl další Guinnessův rekord za počet Like

Oficiální Guinnessův rekord v počtu Like získaných pro stránku na Facebooku během 24 hodin získala společnost Frito-Lay. Je tak už několikátým zástupcem ve stále početnějším zástupu certifikovaných facebookových rekordmanů.

Mezi 11. a 12. dubnem tohoto roku se společnosti Frito-Lay povedlo získat 1,571,161 nových fanoušků na její stránce na Facebooku. Tento výkon nyní ohodnotila komise jako hodný zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. Přes 1,5 milionu fanoušků se Frito-Lay povedlo získat díky několika souběžně probíhajícím reklamním kampaním. K vidění byla společnost i ve hře FarmVille, kde byly ve virtuální formě k dispozici její brandované produkty. Na oslavu získání rekordu, který je nový a před zápisem žádného držitele neměl, rozdává Frito-Lay 24 tisíc balíčků chipsů fanouškům, kteří jí s rekordem pomohli.

Nejde nicméně o první rekord na Facebooku. Již dříve byl zapsán počet Like u jednoho statusu, který s počtem 588,243 dosáhl rapper Lil Wayne. Nedávný výkon Lionela Messiho, kdy podle všeho získal kolem šesti milionů fanoušků během několika hodin, zůstal Guinnessovou knihou rekordů bez povšimnutí. Buď proto, že mu to ve skutečnosti trvalo déle, než tvrdila média, nebo proto, že o zapsání rekordu jednoduše nepožádal. Rekord za počet komentářů pod jedním příspěvkem na zdi se zase nedávno pokusili získat Greenpeace.

Via Mashable

Sledujte nás na Facebooku!

Komentáře