| Jindřich Lauschmann

Sdílení nově i na domovské stránce vyhledávání Googlu

Domovská stránka Googlu se dlouhé roky bránila tomu, aby došlo k jejímu využití k čemukoliv jinému než k vyhledávání, nepočítaje v to pár odkazů na další služby Googlu. To se dnes po letech změnilo, přímo z domovské stránky půjde sdílet na Google+.

Box pro sdílení se nějakou dobu domovské stránce Googlu vyhýbal, to ale skončilo. Nyní je zřetelně k vidění přímo v pravém horním rohu hlavní stránky vyhledávání, kam se přesunul z černé horní lišty. V závislosti na používaném prohlížeči se navíc může zobrazovat i s reklamou na Google Chrome.

Domovská stránka Googlu s nástrojem pro sdílení

Box pro sdílení se neobjevuje jen na domovské stránce vyhledávání, ale i na stránce s výsledky, v Google News a dalších službách (oproti tomu není na YouTube). Jeho slabinou ovšem je, že neumí inteligentní sdílení toho, co si právě prohlížíte. Pokud chcete sdílet stránku výsledků vyhledávání, nestačí jednoduše kliknout, je třeba přenést do kolonky sdílení její URL. Stejně tak na stránce Google News nelze právě prohlíženou stránku sdílet jinak, než použitím její adresy. Podle zjištění Dannyho Sullivana nicméně část uživatelů změnu přesto vítá jako praktickou.

Zatím je “narušitel” dosud jednotného bílého prázdna k vidění na globální verzi google.com, ta česká zůstává změnou nedotčena.

Via ML

Sledujte nás na Facebooku!

Komentáře