| Jindřich Lauschmann

Aplikace Facebooku pro obyčejné telefony dostala fotografické filtry

Fotografické filtry po vzoru Instagramu jsou “in” a nově se objevily i v aplikaci Facebooku pro obyčejné telefony “Facebook for Every Phone”. Možná trochu překvapivě ale prý nemají nic společného s nedávnou akvizicí.

Ba naopak, o přípravě filtrů do mobilních aplikací Facebooku již některá média informovala o loňských prázdninách, tehdy se mluvilo o tom, že Facebook má za cíl přebrat uživatele Instagramu. Filtry se nakonec neobjevily, místo toho Facebook Instagram za miliardu dolarů koupil.

Filtry Sepia a Greyscale v praxi

Současná nová funkce aplikace pro “hloupé telefony” ovšem prý nevznikla na základě spolupráce s Instagramem, a už vůbec ne proti mobilní aplikaci, která nyní Facebooku patří. Impulzem byl interní hackathon zaměstnanců největší sociální sítě, kde se filtry do aplikace objevily jako jeden z těch zajímavějších nápadů. Filtry jsou v aplikaci dva, nazvané jsou Sepia a Greyscale.

Obyčejné fotky už dnes prostě nejsou co bývaly, o kvalitě snímků pořízených levnými telefony si ale tak jako tak nelze dělat přehnané iluze.

Via Mashable

Sledujte nás na Facebooku!

Komentáře