Spojte se s námi:

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS
  • E-mail
  • Vimeo
undefined
28.12.2009 Rubrika: Mobilně

Statistika Flurry: App Store překonal o Vánocích rekordy

Analýza Flurry, největší společnosti soustředěné čistě na mobilní data, odhalila mj. 50% prosincový nárůst oproti listopadu a neskutečný skok v downloadech z iPodu Touch.

Naši sponzoři

Twitter news

  • Yelp neprodal. Pokouší se ho teď Google zničit? http://bit.ly/bKfdP3 30.07. 13:54  | zdroj: Echofon
  • Hráči mají svou vlastní sociální síť MyIGN http://bit.ly/9cfqtC 29.07. 12:34  | zdroj: Echofon
  • Facebook spustil like stránku pro média http://bit.ly/cPOOL6 29.07. 12:17  | zdroj: Echofon
  • Twitter přidá fotky a videa do streamu http://bit.ly/aqWwKU 29.07. 11:25  | zdroj: Echofon
  • Seznamka Wings dosazuje data z Facebooku do matematického modelu http://bit.ly/bvLaRW 29.07. 09:38  | zdroj: Echofon

Konkrétní čísla se vztahují především na americký trh, nicméně vypovídací hodnota pro Evropu není nijak menší. Fascinující je na zveřejněných datech především nárůst downloadů z iPodu Touch, který poprvé v historii překonal iPhone - 25. prosince, kdy se v USA nadělují dárky, byl zaznamenán nárůst 1000% (!) v downloadech z App Store. Android Market se také nenechal zahanbit a zaznamenal nárůst downloadů o 20%, za což může především uvedení telefonu Motorola Droid a jeho evropské verze Motorola Milestone.

flurry ipod vs. iphone

Z dat lze vysledovat například příklon mladších věkových skupin k iPodu Touch, který dostávaly k Vánocům častěji, než iPhone. S ohledem na dříve zveřejněná data Flurry, která poukazují na výrazně vyšší afinitu ke stahování z App Store u zákazníků pod 20 let než u starších věkových skupin, je vidět, že šlo o velmi častý dárek právě pro děti a mládež a Apple by měl do budoucna počítat s iPodem Touch coby stále silnějším zdrojem stahování z App Storu. Zajímavý je také výrazný skok v počtu stažených aplikací okolo svátečních dní, což je sice lehce předpokládatelná, ale i tak důležitá informace pro vývojáře mobilních aplikací.

flurry app store vs. android market

Pozitivní zprávy si odnáší také Motorola s Droidem. Téměř polovina všech stažených aplikací z Android Marketu směřovala na právě tento mobil, což je samozřejmě dobrou zprávou také pro Google. Dokazuje to, že Android OS je silný a v kombinaci s kvalitním hardwarem dovede konkurovat i iPhonu. Do budoucna bude jistě zajímavé sledovat vývoj ohledně nedávno potvrzeného Google Phone. Prozatím je však iPhone stále ve vedení, minimálně co se počtu stažených aplikací týče. Jde o částečně překvapivou informaci - App Store je funkční podstatně déle než Android Market a podle očekávání by mělo docházet k saturaci trhu, nicméně zatím se Android Market navzdory enormně pozitivním reakcím odborné i laické veřejnosti nedokázal iPhonu přiblížit.

Via MC

Pavel Prouza Facebook profil LinkedIn profil

Světem médií pluje devátým rokem. Cizí mu není print i televize, ze všeho nejraději má Ty Internety.

Další články autora

Související články

Komentáře

Partnerské weby

  • Best Online Media, s.r.o.
  • SEMPO.org
  • Ataxo Czech s.r.o.
  • JETMEDIA s.r.o.
  • iDirekt.cz

Kontaktujte nás

iFutu.cz s.r.o., Matějská 22, 160 00 Praha 6
info@tyinternety.cz

Inzerce
Best Online Media, s.r.o.
zuzana@online-media.cz

Média | Reklama | Mobilně | Startupy | Sociální sítě | Události | Služby