Spojte se s námi:

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS
  • E-mail
  • Vimeo
Tyinternety.cz sponzoruje skromný kluk Pavel Matoušek (AAAPoptávka.cz) a Jan Barta (ePojisteni.cz).
undefined
04.12.2009 Rubrika: Reklama

Behavia přináší cílenou reklamu do Česka

Nová reklamní síť dokáže běžnou internetovou reklamu zacílit na předem vybrané uživatele. V České republice je zatím první svého druhu, oslovit chce 3 miliony lidí.

Naši sponzoři

Twitter news

  • Je čas na pohyblivé obrázky, aneb jak na videomarketing | http://t.co/0QQ6rWtq 17.05. 13:07  | zdroj: web
  • Nejnápaditější slovenské reklamy potřetí: Jiný přístup http://t.co/XsLV4Ukz 17.05. 09:07  | zdroj: Echofon
  • Facebook zvýšil počet akcií nabízených při vstupu na burzu http://t.co/laucXCYy 16.05. 18:29  | zdroj: Echofon
  • @JakubTesarek zkuste teď - mělo by být všechno v pořádku 16.05. 15:49  | zdroj: Echofon
  • "Čínský Twitter" Sina Weibo překonal 300 milionů registrovaných uživatelů http://t.co/Kn606QQa 16.05. 15:19  | zdroj: Echofon

Jeden web, různí návštěvníci, různá reklama. Taková je ve zkratce vize projektu Behavia, který získává informace o jednotlivých uživatelích internetu a podle toho jim pak zobrazuje tu reklamu, která je určená pro určenou cílovou skupinu. Takzvané behaviorální cílení má výrazně zvýšit úspěšnost při oslovování potencionálních zákazníků.

Jaké weby čteš, takový jsi

Zdrojem informací o tom, jaké stránky daný člověk nejčastěji navštěvuje, jsou cookies v internetovém prohlížeči a také elektronický dotazník. Na základě těchto údajů jsou pak lidé rozděleni do jedné ze 17 základních skupin, přičemž zadavatelé reklamy si sami určí jednu nebo více z nich, kterým se bude jejich reklama zobrazovat. Firma prý takto dokáže zacílit až 3 miliony uživatelů internetu prostřednictvím několika desítek významných portálů.

Kromě toho si mohou zájemci nadefinovat i svůj vlastní profil, pokud jim žádná ze základních variant nebude vyhovovat. Mezi těmi předdefinovanými jsou třeba kategorie jako manažeři, gadžeťáci, cestovatelé, automaniaci, kinomaniaci, zlatá mládež, mladí rodiče nebo dokonce gambleři.

„Behavia využívá systém prediktivního behaviorálního cílení, který vysílá reklamu pouze té skupině uživatelů, která odpovídá definovaným požadavkům. Výsledky již realizovaných kampaní prokazují vyšší efektivitu než kampaně běžící ve standardním režimu. Na internetových stránkách, které uživatel internetu navštíví, se zobrazí pouze ty reklamy, které odpovídají jeho zájmům,“ popsal manažer projektu Petr Dobroslávek.

Via M&M

Vojta Bednář

Závisle nezávislý novinář píšící o startupech, sociálních sítích a dalších internetech.

Další články autora

Související články

Komentáře

Partnerské weby

  • Best Online Media, s.r.o.
  • SEMPO.org
  • seo, ppc, media, internet marketing
  • JETMEDIA s.r.o.
  • iDirekt.cz

Kontaktujte nás

iFutu.cz s.r.o., Malá Štupartská 634/7, 110 00 Praha 1
info@tyinternety.cz

Inzerce
Best Online Media, s.r.o.
zuzana@online-media.cz

Sociální sítě | Startupy | Reklama | Blog | Mobilně | Události | Služby | Média | Nabídky práce