Spojte se s námi:

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS
  • E-mail
  • Vimeo
undefined
07.01.2010 Rubrika: Služby

Nejvýhodnější nákupy jsou online

Podle nové studie serveru Performics.com si skoro polovina Američanů nakupujících online myslí, že nejvýhodnější nákupy najdou na internetu. Nejlákavější jsou přitom ty e-shopy, které nabízí dopravu zdarma.

Naši sponzoři

Twitter news

  • Jak velký je doopravdy Facebook v USA | http://t.co/BwJoIhuh 03.02. 18:25  | zdroj: web
  • Social Pulse: Reuters nabízí sociální zpravodajství, vychází z Twitteru i Kloutu | http://t.co/SukmTdJ6 03.02. 16:53  | zdroj: web
  • Facebook testuje nový prohlížeč fotografií, podobá se Google+ | http://t.co/iURShd9W 03.02. 16:07  | zdroj: web
  • Dozvuky dne Facebooku: Scam, bohatý sprejer a šťastná Zynga | http://t.co/5CZwjqsj 03.02. 13:49  | zdroj: web
  • TDTM, W2M, D46. Znáte facebookový jazyk vašich dětí? | http://t.co/ALUFcGca 03.02. 10:34  | zdroj: web

Ze všech Američanů, kteří nakupují online, je celých 45% přesvědčeno, že nejlepší nabídky lze nalézt na internetu. Naproti tomu 34% nachází nejvýhodnější nabídky v kamenných obchodech, 5% se o nich dozví od známých a 2% když listují katalogem. Pokud jde o ty, kteří našli nejlepší nabídku online, většina z nich jako zdroj uvedla stránky prodejců nebo vyhledávače, až poté následovaly stránky porovnávající ceny produktů u různých obchodníků. Sociální sítě se umístily až na samém konci, Facebook uvedla 4% a Twitter 3% dotázaných.

Zajímavá je také statistika speciálních akcí, které dokáží zákazníky do e-shopu přitáhnout. Vůbec nejúčinnějším nástrojem je v tomto ohledu doprava zdarma, kterou uvedlo 85% dotázaných, v těsném závěsu se drží možnost vrácení zboží s dopravou hrazenou obchodem. Třetím nejúčinnějším nástrojem se zdá být slevová akce na homepage obchodu, která spolehlivě přitáhne 66% nakupujících. Hodnocení produktů zákazníky, interaktivní informace o produktu či odměnové programy se ukazují být o něco méně efektivní, pořád ale patří mezi šestici nejlépe se umístivších.

Data pocházejí ze studie nazvané "2009 Online Buyers Economics Trend Study".

via eMarketer

Jindřich Lauschmann

Nenapravitelný idealista, budoucí právník a nadšenec do internetu a médií vůbec.

Další články autora

Související články

Komentáře

Partnerské weby

  • Best Online Media, s.r.o.
  • SEMPO.org
  • seo, ppc, media, internet marketing
  • JETMEDIA s.r.o.
  • iDirekt.cz

Kontaktujte nás

iFutu.cz s.r.o., Malá Štupartská 634/7, 110 00 Praha 1
info@tyinternety.cz

Inzerce
Best Online Media, s.r.o.
zuzana@online-media.cz

Média | Reklama | Mobilně | Startupy | Sociální sítě | Události | Služby | Nabídky práce