Spojte se s námi:

  • Twitter
  • Facebook
  • RSS
  • E-mail
  • Vimeo
undefined
04.01.2010 Rubrika: Startupy

Sprixi, praktický vyhledávač obrázků

Na webu se objevil Sprixi, nový vyhledávač obrázků s bezplatnou licencí. Srovnáme jeho možnosti s tradičními vyhledávači a zjistíme, zda se hodí i pro jednoduché komerční využití.

Naši sponzoři

Twitter news

  • Jak velký je doopravdy Facebook v USA | http://t.co/BwJoIhuh 03.02. 18:25  | zdroj: web
  • Social Pulse: Reuters nabízí sociální zpravodajství, vychází z Twitteru i Kloutu | http://t.co/SukmTdJ6 03.02. 16:53  | zdroj: web
  • Facebook testuje nový prohlížeč fotografií, podobá se Google+ | http://t.co/iURShd9W 03.02. 16:07  | zdroj: web
  • Dozvuky dne Facebooku: Scam, bohatý sprejer a šťastná Zynga | http://t.co/5CZwjqsj 03.02. 13:49  | zdroj: web
  • TDTM, W2M, D46. Znáte facebookový jazyk vašich dětí? | http://t.co/ALUFcGca 03.02. 10:34  | zdroj: web

Za projektem Sprixi stojí australská společnost Thirsty Minds a jde o její zatím první "ostrý" projekt. Sprixi bere obrázky z Flickru, OpenClipArt.org a z uploadů svých uživatelů, časem se možná dočkáme i dalších zdrojů.

První velkou výhodou Sprixi je, že mezi relevantními výsledky hledání zobrazuje pouze obrázky, které lze volně použít (samozřejmě za podmínky respektování autorských práv, tzn. s uvedením autora a bez úprav). Watermark se jménem autora je navíc při stažení rovnou vložen do obrázku, čímž systém zjednodušuje život těm uživatelům, kteří plánují respektovat zákonné požadavky.

Vyšší relevance výsledků

Další velikou předností Sprixi je řazení výsledků podle ratingu obrázků. Ten je určován hlasováním uživatelů. Zatímco u klasického vyhledávače se snadno stane, že v důsledku špatně zvolených klíčových slov a označení se vám zobrazí mezi výsledky spousta nepoužitelného materiálu, ve Sprixi budou nejvýše umístěné výsledky hledání již probrány od vašich předchůdců. Pravděpodobnost, že mezi výsledky budete muset zdlouhavě hledat to, co potřebujete, je tak o něco nižší. Vzhledem k tomu, že služba je stále poměrně nová, se relevance jednotlivých výsledků bude ještě časem zlepšovat.

Sprixi

Asi největším problémem Sprixi prozatím zůstává celkově nižší rychlost vyhledávání a načítání obrázků, stejně jako rychlost jejich pozdějšího stahování, když si některý vyberete. V souhrnu by to ale neměl být až takový problém, protože díky dalším přednostem je Sprixi schopen vám při vytváření prezentace ušetřit mnohem více času, než kolik padne na jeho celkově pomalejší provoz.

via ReadWriteWeb

Jindřich Lauschmann

Nenapravitelný idealista, budoucí právník a nadšenec do internetu a médií vůbec.

Další články autora

Související články

Komentáře

Partnerské weby

  • Best Online Media, s.r.o.
  • SEMPO.org
  • seo, ppc, media, internet marketing
  • JETMEDIA s.r.o.
  • iDirekt.cz

Kontaktujte nás

iFutu.cz s.r.o., Malá Štupartská 634/7, 110 00 Praha 1
info@tyinternety.cz

Inzerce
Best Online Media, s.r.o.
zuzana@online-media.cz

Média | Reklama | Mobilně | Startupy | Sociální sítě | Události | Služby | Nabídky práce